En güzel şiirlerini saçlara yazan saç şairi İsa Kurt,

Meslekle ilk buluşması 2002 yılında amcası İbrahim Kurt aracılığıyla olmuştur 10 yaşında meslek mutfağına ilk adımını atan İsa Kurt 4 yıl sonra Nişantaşı Sever Aydın kuaförde saçlara ufak dokunuşlar yapmaya başladı. 2008 yılında Profilo Ali Gür kuaförde mesleğine devam eden İsa Kurt, 5 ay gibi kısa bir sürede Ali Gür tarihinin en çok saç bakımı yapan kişisi olarak adından söz ettirmeyi başarmıştır. Mesleğinin merdivenlerinde Ali Gür basamağını 5 ayda aşan İsa Kurt soluğunu bir sonraki durağı olan Akmerkez Mos’da almıştır. Kuaförlüğün sözlük anlamından daha fazlası olduğunu öğrendiğim yer olarak ifade ettiği Akmerkez Mos’da meslekteki 9. Yılını tamamlayan İsa Kurt mesleğinin 10. yılında amcası İbrahim Kurt’un tescilli markası olan Dilara Kuaför bayrağını ele alarak kendi salonunda hizmet vermeye başlamıştır. Hair Artist hayalinin temelini oluşturan iki yılın ardından aile isimlerinin baş harfiyle oluşturulan aile markası Mass saç tasarım İstanbul’da kısa sürede 6 şubeye ulaşmış fakat marka tescilinin gerçekleştirilememesi nedeniyle İsa Kurt’un vizyon ve misyonuyla ayrı düşmesine sebep olmuş; Hair Artist yoluna ilk adımını 2014 yılında atmıştır. 2 yıllık bir projenin ardından 2016 yılının Mart ayında İsa Kurt Hair Artist’in temellerini atmış; patentlerini aldığı ‘’İsa Kurt ve Hair Artist’’ markalarının Türkiye’deki bütün haklarına sahip olmuştur.

VİZYON

‘İsa Kurt’ markası olarak Dünya genelinde: Türkiye, Amerika, İngiltere, İsveç, İtalya, Norveç, Hollanda, Brezilya, Arjantin ve Fransa’da olmak üzere on adet şubeye ulaşmaktır ‘Hair Artist’ olarak Türkiye genelinde franchising sistemiyle 81 ilde hizmet veren güçlü bir marka olmaktır.

MİSYON

İsa Kurt Hair Arts Academy olarak dünya genelinde ki tüm meslektaşlarını İstanbul’da bilgi paylaşımında bulunmak ve yeni sezon saç trendlerini belirlemek.

 

ŞUBELERİMİZ

Eyüp
Şişli Grand Cevahir Hotel